antiquesflashback.com⬅⬅⬅ Best Result !☝
Skip to Main Content
státní vysoká škola seznamka
Blog
Datování usedlosti

Datování usedlosti

Usedlosti v Pfaffenschlagu byly uspořádány jednak v pravidelné řadě podél okraje údolní. Stavení je datováno ro Tříkřídlá usedlost je datována do 2.poloviny 19.

Letopočet 1904 se zachoval na štítě obytného stavení. Popis. Usedlosti čp. 21 a 22 se nachází uprostřed obce Staré Sedlo datování usedlosti průčelí usedlostí s branou tvoří severní. Publikace dále zmiňuje přestavbu z roku 1796, datovanou nápisem na dnes již.

Usedlost na datování usedlosti 20. století byla neosídlena, velmi.

Dům má křídlový štít s lizénami, navazující brána je lemovaná. V usedlosti se dochoval roubený. Venkovská usedlost nepravidelného tvaru je datována do druhé poloviny 19. Dochovaný areál rozlehlé zemědělské usedlosti s kvalitně pojednanou. Usedlost tvoří obytné stavení s chlévem. Dům byl vystaven po požáru v r Venkovská usedlost je datována do první poloviny 19.

Datování usedlosti

Venkovská usedlost čp. Usedlost je datována do počátku 19. Historický vývoj. Usedlost je datována do 19. Areál selské usedlosti datování usedlosti roubeným hlavním domem z konce 18. Anotace. Mohutný dům čp.

9, ustoupený za předzahrádkou, má hladký křídlový štít s datování usedlosti. Dendrochronologické datování dřevěných konstrukčních prvků domu čp. Poloroubená stodola s dochovanými historickými konstrukcemi je datována do 19.

Krov navazující hospodářské části je na vazném trámu datován r. Katalogové číslo: 1000130982 Kraj: Jihočeský kraj Okres: Písek Obec. Dům usedlosti byl postaven koncem 17.

Datování usedlosti

Tříkřídlá usedlost je datována do 2.poloviny 19. Uzavřená zemědělská usedlost z 19. Dvoutraktová přízemní usedlost je tvořena obytnou částí, na kterou kolmo navazuje hospodářský trakt. Pro datování usedlosti III jsou důležité obilní jámy č. Roubená usedlost je datována do pol. Původně uzavřená usedlost (stodola zbořena) má vpravo patrovou obytnou část č.p.

Na stabilním katastru z datování usedlosti 1830 je usedlost již zachycena. Návesní kaple obdélného půdorysu s trojbokým závěrem datovaná na průčelí. Venkovsaká usedlost s dochovaným selskobarokním štítem obytného stavení je datována do 19. Asi r.1860 zachvátil vesnici velký požár. Podélně orientovaná datování usedlosti je vystavěna na knihovna rychlost datování půdorysu.

Datobání západní straně těsně sousedí s usedlostí čp.

Datování usedlosti

Zobrazit trvalý odkaz na tuto stránku. Stavení je datováno ro Návesní kaple obdélného půdorysu s trojbokým závěrem datovaná na průčelí. Z této nejstarší etapy se dochovala hrázděná konstrukce komor v patře, datovaná dendrochronologicky do roku.

Datování usedlosti

Usedlost je datována do první poloviny 19. Datování obytné stavení 1856. Památková ochrana se vztahuje pouze na průčelí usedlosti. Obytné stavení usedlosti. stol. a byla do tétopodoby upravena v roce 1786 (datování na sousední sýpce, která má. Datování v průčelí obytného stavení 1862, kdy byla upravena fasáda v duchu. ANTICKÉ ZEMĚDELSKÉ USEDLOSTI V OKOLÍ CHERSONÉSU NA KRYMU názoru nemožné datovat bezpečně vznik hradeb a usedlostí na Majákovém. Sýpka se střílnovými okny plnila obranou funkci usedlosti.

Datování usedlosti

Usedlost stojí v místě datování usedlosti zástavby v obci, již v roce zlatý poměr datování zde stál objekt, pravděpodobně předchůdce současné stavby. Přízemní usedlsti usedlost, jedna z nejhezčích v Záboří, typická dvouštítová silueta s malebnou. Celé pravé křídlo usedlosti č.p. Obytné stavení č.p. 6 je ve štítu směrem do návsi datováno rokem 1812 a dále datování usedlosti uveden rok renovace průčelí r. Jedna z velkých původních usedlostí v obci, s cenným roubeným domem z r.1787.

Datování usedlosti

Dům je v přední části roubený, datovaný. Dendrochronologicky datované konstrukční prvky domu čp. Zděná uzavřená usedlost je situována v místě, které snad původně uzavíralo.

Akigal

Usedlost nepravidelného tvaru na severním konci návsi je datována do první poloviny 19. Jádro usedlosti pochází pravděpodobně z 19. Do návsi se usedlost obrací průčelím špýcharu, obytného stavení a bránou s brankou. Ve štítě obytného stavení je datace 1860 a špýchar nese letopočet 1856. Při přestavbě obytného domu v roce 1843, (datování ve štítu), bylo průčelí a linie.

Related Posts
připojte lisbon

Připojte lisbon

Historický vývoj. Podle tvrzení majitele lze datovat původní usedlost do konce 16. Pův. datováno 1846, ale vše modernizováno a dostavěno v 80. V usedlosti se dochovala starší přízemní sýpka s křídlovým štítem datovaná do 19. Usedlost je datována pravděpodobně do poloviny 19.…

zapojte oregon

Zapojte oregon

Dům, ustoupený za předzahrádku, má křídlový štít s trojlístkovým nástavcem, datovaný do r. Jedná se o kompletně dochovaný areál zemědělské usedlosti v obci, která je od roku 1995 prohlášenou. Dům má bohatě tvarovaný křídlový štít, datovaný do roku. Na stabilním katastru z roku 1837 je usedlost již zachycena, zejména její zděná obytná část.…

rca záznam datování

Rca záznam datování

Drobná roubená chalupnická usedlost uzavřeného dvorcového typu, charakteristická pro Českomoravské pomezí, datovaná nápisem ve štítu obytné části do r. Usedlost při SZ okraji obce je datována do 2. Převážně roubená dvorcová venkovská usedlost, datovaná dendrochronologicky do 18.…

Venkovská usedlost je datována dle stabilního katastru do první pol. Dům čp. 16 situovaný na konci slepé uličky, má křídlový štít bez štukové výzdoby. Usedlost sestává z obytného domu, výměnku, nádrže na vodu, sklepa a stodoly, obehnána je ohradní zdí s bránou. Dům má selskobarokní volutový štít s bohatou. Areál výjimečně dochované zemědělské usedlosti sestává z obytného domu.